جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • ورود بخش خصوصی برای تکمیل طرحهای ورزشی ضروری است

   ورود بخش خصوصی برای تکمیل طرحهای ورزشی ضروری است

   ورود بخش خصوصی برای تکمیل طرحهای ورزشی ضروری است

   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان تعداد طرح های نیمه تمام ورزشی این استان را 53 مورد اعلام کرد و گفت : برای تکمیل این تعداد طرحها به حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ فرزاد فتاحی تعداد طرح های نیمه تمام ورزشی این استان را 53 مورد اعلام کرد و گفت : برای تکمیل این تعداد طرحها به حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
   وی افزود : مهمترین طرح های نیمه تمام ورزشی استان، سالن‌ سه هزار نفری شاهرود، سالن 2 هزار نفر دامغان، مجموعه ورزشی جانبازان و معلولان سمنان، ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود، ورزشگاه پنج هزار نفری دامغان و ورزشگاه پنج هزار نفری گرمسار است.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان اظهارداشت : با برنامه ریزی های انجام شده از مجموع این تعداد طرحها 23 طرح ورزشی تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
   وی با بیان این که ، اعتبارات دولتی در برابر حجم قابل توجه طرح های نیمه تمام ورزشی کشور ناچیزاست، خاطرنشان کرد : باید برای تکمیل سالن های ورزشی نیمه تمام استان بخش خصوصی وارد میدان شود.
   فتاحی با بیان این که تخصیص بخشی از قانون مالیات بر ارزش افزوده براساس برنامه ششم توسعه و بودجه سال 97 برای تامین اعتبار تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی کشور از جمله اقدامات مثبت دولت است، گفت : 16 هزار میلیارد ریال از این محل به بخش ورزش در بخش عمرانی و تکمیل طرح های نیمه تمام کشور برای امسال تخصیص یافته است.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به ماده 27 قانون درباره واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی، تصریح کرد : زیرساخت های ورزشی استان که مدت زمان زیادی از ساخت و احداث آن ها می گذرد و دچار فرسودگی کامل شدند به بخش خصوصی واگذار می شود.
   وی خاطرنشان کرد : در سال گذشته حدود 10 سالن ورزشی نیمه تمام استان با انجام مراحل اداری به بخش خصوصی واگذار شده است.
   گفتنی است باتوجه به اظهارات مسوولان ، چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی بدون مطالعه روی دست دولت دوازدهم مانده است که برای بهره برداری از این طرحها حدود 100 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که 53 طرح از مجموع این تعداد طرح های نیمه تمام ورزشی در استان سمنان وجود دارد.
   اخبار مرتبط
سمنان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 667,951
تعداد بازدید امروز : 383
تعداد بازدید دیروز : 2,057
تعداد بازدید هفته : 4,421
تعداد بازدید این ماه : 383
تعداد کاربران آنلاین : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/10/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.