جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • از اتفاقات نادر در ورزش سمنان تا افزایش امیدواران به حضور در بازی‌های آسیایی

   از اتفاقات نادر در ورزش سمنان تا افزایش امیدواران به حضور در بازی‌های آسیایی

   از اتفاقات نادر در ورزش سمنان تا افزایش امیدواران به حضور در بازی‌های آسیایی

   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: در سال 97 حدود 12 پروژه ورزشی را برای افتتاح هدف‌گذاری کردیم شکل‌گیری این پروژه‌ها بخش عمده‌ای از نیاز زیرساختی ورزشی در اقصی نقاط استان را تأمین کند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ فرزاد فتاحی اظهار کرد: از عملکرد ورزشکاران استان سمنان بسیار رضایت داریم و اتفاقات بسیار خوبی در ورزش استان افتاده است.
   وی با اشاره به اینکه ورزشکاران استان سمنان سال 96 نزدیک به 800 عنوان قهرمانی کشور را کسب کردند، افزود: رشد بسیار خوبی نسبت به سال گذشته داشتیم و اتفاقات بسیار خوبی برای استان سمنان بود.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان کسب بیش از 50 درصد این مدال‌ها توسط بانوان ورزشکار استان را اتفاقی مهم و نادر در تاریخ ورزش استان برشمرد و تصریح کرد: تقریباً از این نزدیک به 800 مدال 405 مدال را بانوان ورزشکار استان کسب کردند که نتیجه‌ای بسیار خیره‌کننده بود.
   فتاحی با بیان اینکه ورزشکاران سمنانی در مسابقات جهانی و آسیایی و درمجموع بین‌المللی 130 عنوان قهرمانی به دست آوردند، اضافه کرد: 65 مدال از این تعداد را بانوان ورزشکار استان کسب کردند.
   وی ادامه داد:این رشد نشان می‌دهد ورزش بانوان همانند آقایان در بین آنها هم رشد خوب و بستری چشمگیری داشته و توانستند طی سال‌های اخیر از امکانات لازم بهره‌مند شوند و در میادین داخلی و بین‌المللی عناوین خوبی را به دست آورند.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با تأکید بر اینکه تا به امروز 100 میزبانی از مسابقات کشوری و اردوهای ملی داشتیم، تصریح کرد: 47 میزبانی مسابقات قهرمانی کشور آقایان و 41 میزبانی مسابقات قهرمانی کشور بانوان را داشتیم و هشت اردوی ملی آقایان و یک اردوی ملی بانوان را در رشته‌های مختلف میزبان بودیم.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به 36 مورد میزبانی مسابقات لیگ در رشته‌های مختلف، اضافه کرد: در بین استان‌های کشور توانسته‌ایم رتبه بسیار خوبی را از باب میزبانی مسابقات داشته باشیم.
   وی از حضور سه هزار نفر ورزشکار از استان‌های مختلف در استان در قالب این برنامه‌ها به‌عنوان میهمانان مردم خوب سمنان در سال 96 تا به الآن خبر داد و افزود: رقابت‌های این ورزشکاران را میزبان بودیم و برگزار کردیم.
   فتاحی با بیان اینکه همه آمار و ارقام نشان می‌دهد که ورزش استان از پویایی خاصی برخوردار شده است و ورزشکاران ما مسیر پیشرفت را پیدا کردند، تصریح کرد: توانسته‌اند کارهای خوبی را صورت دهند.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه مبینا شاکری، غزل سلطانی با کسب مدال طلای جهانی در تکواندو، مبینا ساوه و زهرا گلناکی و در جانبازان و معلولان فاطمه قدرت‌آبادی در تیراندازی و دنیا آقایی در رشته جودو مهیا صفوی و مهلا نادعلی و سایر قهرمانان استان از ورزشکاران برتر ما در سال 96 هستند، افزود: در تیم‌های ملی در میادین جهانی مدال‌های ارزشمندی را کسب کردند.
   فتاحی با اشاره به امیرسیاوش ذوالفقاریان در رشته تیراندازی دریافت‌کننده سهمیه المپیک نوجوانان آرژانتین، تصریح کرد: هم‌اکنون هم در اردوی تیم ملی حضور دارد.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه 10 ورزشکار سمنانی شانس حضور در بازی‌های آسیایی را دارند، اضافه کرد: امسال در ستاد بازی‌های آسیایی برای این عزیزان تدارکات خوبی مانند حقوق ماهیانه دیده‌ایم که با انتخاب قطعی آن‌ها حقوقشان افزایش می‌یابد و برای اعزامشان هم جوایزی برایشان در نظر گرفتیم که تقدیمشان می‌شود.
   فتاحی با تأکید بر اینکه امسال 23 میلیارد تومان اعتبار مصوب داریم که روند تخصیص آن خوب است، تصریح کرد: امیدواریم با این تخصیص‌ها پروژه‌های خوبی را به بهره‌برداری برسانیم.
   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان از پیش‌بینی اعتبار 30 میلیارد تومانی برای سال 97 خبر داد و اضافه کرد: تقریباً در سال 97 حدود 12 پروژه ورزشی را برای افتتاح هدف‌گذاری کردیم شکل‌گیری این پروژه‌ها بخش عمده‌ای از نیاز زیرساختی ورزشی در اقصی نقاط استان را تأمین کند و عمده مشکل ورزشکاران ما در این رابطه حل می‌شود.
   فتاحی با بیان اینکه در بحث ایجاد سالن‌های اختصاصی تدابیر خوبی اندیشیده شد، اظهار کرد: سالن‌های خوبی داشتیم در پایان شش ماه اول سال 97، 40 خانه ورزش روستایی افتتاح می‌کنیم که با 60 خانه ورزش ایجاد شده تعداد آن به 100 خانه ورزشی خواهد رسید که در سطح کشور هم عملکرد خوبی در توجه به ورزش روستایی است.
   اخبار مرتبط
سمنان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 667,955
تعداد بازدید امروز : 387
تعداد بازدید دیروز : 2,057
تعداد بازدید هفته : 4,425
تعداد بازدید این ماه : 387
تعداد کاربران آنلاین : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/10/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.