جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • استان سمنان پتانسیلهای خود را برای میزبانی رویدادهای انجمن وو دبال ارتقاء داده است

   سعیدی طی نشست با مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان:

   استان سمنان پتانسیلهای خود را برای میزبانی رویدادهای انجمن وو دبال ارتقاء داده است

   استان سمنان پتانسیلهای خود را برای میزبانی رویدادهای انجمن وو دبال ارتقاء داده است

   محمد مهدی سعیدی رئیس انجمن وودبال طی سفر یک روزه خود به استان سمنان، امکانات شهر سمنان را برای میزبانی رویدادهای انجمن مطلوب ارزیابی نمود.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ محمد مهدی سعیدی رئیس انجمن وودبال طی سفر یک روزه خود به استان سمنان، امکانات شهر سمنان را برای میزبانی رویدادهای انجمن مطلوب ارزیابی نمود.
   طی این سفر یک روزه به دعوت مهدی ترحمی ریاست هیات گلف استان سمنان، سعیدی با مدیرکل ورزش و جوانان استان دیدار و گفتگو کرد. طی این دیدار، وی ضمن تقدیر از تلاشهای هیات گلف استان سمنان و با اشاره به رشد و موفقیت این استان در رشته وودبال خواستار حمایت بیشتر از این رشته در سمنان شد.
   فرزاد فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان نیز با تاکید بر حمایت همه جانبه وی از رشد و توسعه وودبال در سمنان؛ آمادگی خود را جهت برگزاری رویدادهای مهم انجمن نظیر کمپ‌تمرینی تیم ملی و مسابقات قهرمانی کشور اعلام نمود.
   محمد مهدی سعیدی، رییس انجمن وودبال درباره وضعیت اخیر این رشته ورزشی گفت: در وودبال فعالیت‌های خوبی انجام شده است که از نمونه های آن، برگزاری ۴ دوره مسابقات قهرمانی کشور و فعالسازی ۱۳ استان می باشد که هم اکنون ۳۰۰ ورزشکار مرد و زن در این رشته به صورت سازمان یافته فعالیت می‌نمایند.
   سعیدی ادامه داد: هزار ورزشکار به صورت همگانی در این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند و تاکنون ۱۱ دوره کلاس‌های آموزشی داخلی برگزار شد. یک دوره کارگاه بین المللی در سال۹۳، ۲دوره مربیگری درجه ۳ و یک دوره آموزش داوری درجه۳ برگزار گردیده که در سال آینده هم این روال ادامه خواهد یافت.
   سعیدی با اشاره به اینکه وودبال مدال آورترین رشته‌ تحت پوشش فدراسیون گلف است اظهار داشت: وودبال می‌تواند در رقابت‌های آسیایی، جهانی و بازی های آسیایی ساحلی به عناوین خوبی برسد. معتقدم وودبال در گلف تنها رشته‌ای است که از مربیان و داوران بین‌المللی برخوردار است. در سال آینده نیز در صورت تامین بودجه جهت حضور در مسابقات جهانی تایلند حضور پیدا خواهیم کرد. این مسابقات در خردادماه سال ۹۷ در چیانگمای برگزار می‌شود.
   وی با تاکید بر اینکه در تلاش هستیم تا تیم وودبال ساحلی را تشکیل دهیم، افزود: با تشکیل تیم ملی وودبال ساحلی می‌توانیم در بازی های آسیایی ساحلی حضور پیدا کنیم و هم اکنون تلاش فدراسیون جهانی بر این است تا وودبال رسما به بازی های آسیایی ملحق گردد که در این صورت با استمرار تمرینات و بهره گیری از پتانسیل فعال و جوان وودبال می توان امید کسب عنوان و مدال را همچنان زنده نگه داشت.
   سعیدی گفت: اکنون از امکانات و تجهیزات داخلی در رشته وودبال استفاده می‌کنیم که هزینه کمتری دارد اما از ماکزیمم استانداردهای جهانی برخوردار نیست و از طرفی هزینه تجهیزات خارجی وودبال بسیار هزینه بردار و گران است اما برای حضور موفق در رقابت‌های بین‌المللی نیازمند تجهیزات با کیفیت و استاندارد جهانی هستیم که با حمایت فدراسیون و جذب حمایت بخش خصوصی در تلاش برای رفع این مشکل هستیم.
   رئیس انجمن وودبال با اشاره به جایگاه بین المللی این رشته خاطرنشان ساخت: جایگاه ایران در فدراسیون آسیایی به عنوان تنها کشور فعال در حوزه غرب آسیا همواره مطلوب و مورد احترام بوده است و با توجه به قدرت بالای رایزنی در حوزه بین الملل توانستیم نائب رئیسی فدراسیون آسیایی در سال ۲۰۱۵ و عضویت در کمیته اجرائی فدراسیون اسیایی تا سال۲۰۱۹ را کسب نمائیم که این مهم با توجه به حضور محدود ایران در رویدادهای برون مرزی وودبال؛ قابل توجه می باشد و اقدام اخیر انجمن در مجمع عمومی فدراسیون آسیایی و جهانی در باواریا مانور کشور چین و کسب مجوز میزبانی نخستین دوره مسابقات اوپن بین المللی وودبال در سال ۲۰۱۸ به میزبانی تبریز از نمونه این فعالیت ها به شمار می رود.
   در پایان این دیدار، سعیدی با بازدید از امکانات شهر سمنان در پارک شقایق؛ برگزاری یک رویداد اصلی در سمنان را محتمل دانست و عنوان کرد: "استان سمنان پتانسیلهای خود را برای میزبانی رویدادهای انجمن ارتقاء داده است".
   اخبار مرتبط
سمنان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 667,981
تعداد بازدید امروز : 413
تعداد بازدید دیروز : 2,057
تعداد بازدید هفته : 4,451
تعداد بازدید این ماه : 413
تعداد کاربران آنلاین : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/10/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.