جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • اولین مسابقات پارالمپیک استانی در شهرستان شاهرود برگزار شد

   رئیس اداره ورزش و جوانان شاهرود:

   اولین مسابقات پارالمپیک استانی در شهرستان شاهرود برگزار شد

   اولین مسابقات پارالمپیک استانی در شهرستان شاهرود برگزار شد

   رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود از برگزاری اولین مسابقات پاراالمپیک استانی در شاهرود خبر داد و گفت: ۱۷ تیم در این مسابقات حضور داشتند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ مجید محمدی بابیان اینکه اولین مسابقات پاراالمپیک استانی درشهرستان شاهرود برگزار شد، ابراز داشت: هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد نشاط اجتماعی و توجه به ظرفیت ورزش معلولان و جانبازان در جامعه است که در واقع با این اقدام ضمن تشویق معلولان به ورزش می کوشیم تا حضور این افراد در رویدادهای فرهنگی و ورزشی بیشتر شود.
   وی بابیان اینکه ۱۷ تیم در این رویداد فرهنگی ورزشی حضور دارند، افزود: این افراد طی یک روز توانایی‌های خود را در رشته های طناب زنی، بولینگ، دوومیدانی، والیبال نشسته، شطرنج، حلقه زنی، طناب‌کشی، کوچیا و فوتسال به نمایش گذاشتند.
   رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود بابیان اینکه این شهرستان بالغ‌بر ۵۰ ورزشکار معلول سازمان‌یافته دارد، ابراز داشت: با در نظر گرفتن دو مدرسه استثنایی ارمغان و کومش این تعداد به ۱۰۰ نفر فزونی می یابد که از بین آن‌ها افرادی با مدال‌های کشوری نیز وجود دارد.
   محمدی بابیان اینکه هیئت معلولان و جانبازان از ابتدای سال جاری سه برنامه فرهنگی را برای این ورزشکاران اجرا کرده است، تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با برنامه‌های همگانی نظیر پیاده‌روی، برگزاری جنگ های شاد، تجلیل از جوانان فعال و اجرای اردوهای فرهنگی و مسابقات ورزشی زمینه مشارکت و حضور توان‌خواهان را در عرصه اجتماعی بیش از پیش فراهم کنیم.
   وی افزود: طبق ماده ۲۷ هیئت های ورزشی باید برای سانس سالن هزینه‌ای پرداخت کنند اما نه تنها بابت شهریه هیچ هزینه‌ای از این ورزشکاران اخذ نمی‌شود بلکه به منظور آسایش و راحتی آن‌ها سرویس ایاب و ذهاب نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد که در واقع با این اقدامات می‌کوشیم تا انگیزه حضور معلولان در سالن ها ورزشی بیشتر شود.
   رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود بابیان اینکه در شاهرود یک سالن مجزا مخصوص هیئت جانبازان و معلولان وجود دارد، افزود: کف این مجموعه سرامیک بود که با توجه به وضعیت جسمانی معلولان این سالن با سیستم گرمایش از کف و پارکت مخصوص تجهیز شد و هم‌اکنون نیز سالن تیراندازی در کنار این مجموعه در حال ساخت است که با تخصیص بودجه مناسب پیش‌بینی شود تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.
   محمدی اضافه کرد: در خصوص اختصاص مربی معلولان هیچ تفاوتی با مردم عادی ندارند و برای آن‌ها امکانات ورزشی فراهم است و از سوی دیگر برای انگیزه بخشی به آن‌ها سانس رایگان استخر در اختیار این افراد قرار دارد.
   اخبار مرتبط
سمنان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 667,901
تعداد بازدید امروز : 333
تعداد بازدید دیروز : 2,057
تعداد بازدید هفته : 4,371
تعداد بازدید این ماه : 333
تعداد کاربران آنلاین : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/10/30
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.