جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • استاندار سمنان: منابع طبیعی سمنان بستری مناسب برای اشتغال زایی جوانان فراهم کرده است

   در شصت و نهمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان

   استاندار سمنان: منابع طبیعی سمنان بستری مناسب برای اشتغال زایی جوانان فراهم کرده است

   استاندار سمنان: منابع طبیعی سمنان بستری مناسب برای اشتغال زایی جوانان فراهم کرده است

   استاندار سمنان بیکاری را عمده ترین مشکل جوانان سمنانی دانست و گفت: منابع طبیعی خوب در استان بستری مناسب برای اشتغال زایی فراهم کرده است ، اما نیروی متخصص با تحصیلات مرتبط در استان وجود ندارد و افراد واجد شرایط اغلب موارد از سایر استان ها به خدمت گرفته می شوند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید شهاب الدین چاووشی در شصت و نهمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان که در ساختمان شماره یک وزارت ورزش و جوانان برگزار شد گفت: سمنان از نظر وسعت به اندازه کشور کره جنوبی است و به لحاظ جمعیتی نیز 27 درصد از جمعیت 100 هزار نفری استان را جوانان تشکیل می دهند ونکته قابل توجه این است که تعداد مردان جوان استان ما اندکی از بانوان جوان بیشتر است.
   استاندار سمنان جوانان این استان را جوانانی فرهیخته توصیف کرد و افزود : از هر 6 نفر جوان سمنانی یک نفر در حال تحصیل و یا دارای مدرک تحصیلات تکمیلی و غالب جوانان این استان اهل علم و فرهنگ و هنر هستند .
   وی بیکاری را عمده ترین مشکل جوانان سمنانی دانست و گفت: منابع طبیعی نظیر معادن مختلف در استان بستری مناسب برای اشتغال زایی فراهم کرده است ، اما نیروی متخصص با تحصیلات مرتبط در استان وجود ندارد و افراد واجد شرایط اغلب موارد از سایر استان ها به خدمت گرفته می شوند.
   چاووشی از ایجاد مهارت های لازم همسو با نیاز ظرفیت های طبیعی استان، برای جوانان را راهکاری برای رفع معضل بیکاری بیان کرد و افزود: در این راستا با سازمان فنی حرفه ای تفاهم نامه ای را منعقد کرده ایم که مهارت های مورد نیاز اشتغال بومی جوانان را به آنها آموزش دهیم.
   وی از موضوع اوقات فراغت سالم برای جوانان به عنوان یک مسئله بسیار حائز اهمیت یاد کرد و گفت: با توجه به جمعیت استان، اعتبارات محدودی در اختیار است. با وجود این محدودیتها در حال حاضر در 5 شهرستان برای احداث خانه جوان آمادگی لازم را داریم.
   استاندار سمنان با بیان اینکه برای رفع کامل مشکلات مرتبط با تحصیل، مسکن و امرار معاش جوانان مطالعات فراوانی صورت گرفته است افزود: در این راستا تجربیات فراوان وزیر ورزش و جوانان می تواند روشنگر راه پیش روی ما باشد.
   اخبار مرتبط
سمنان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 785,783
تعداد بازدید امروز : 1,982
تعداد بازدید دیروز : 942
تعداد بازدید هفته : 2,924
تعداد بازدید این ماه : 53,584
تعداد کاربران آنلاین : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.