جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • تمام شهرهای سمنان پیست دوچرخه‌سواری همگانی دارند

   رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان سمنان:

   تمام شهرهای سمنان پیست دوچرخه‌سواری همگانی دارند

   تمام شهرهای سمنان پیست دوچرخه‌سواری همگانی دارند

   رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان سمنان با بیان اینکه تمام شهرهای این استان پیست دوچرخه‌سواری همگانی دارند، گفت: پیست توسکا در سمنان و پیست همگانی آبشار در شاهرود احداث شده است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ خلیل‌الله غزنچای در تشریح وضع زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری در استان، اظهار کرد: وضع زیرساخت‌ها به‌طور نسبی در استان سمنان خوب است.
   رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان سمنان با اشاره به اینکه تمام شهرهای استان پیست دوچرخه‌سواری همگانی دارند، تصریح کرد: به‌طور مثال پیست توسکا در سمنان و پیست همگانی آبشار در شاهرود احداث شده است.
   غزنچای با تأکید بر اینکه دو پیست تخصصی دوچرخه کوهستان در استان سمنان وجود دارد، اضافه کرد: این دو پیست‌ در شاهرود ایجاد شده که میزبان مسابقات استانی طبق برنامه‌ریزی‌ها در سال است و پیست‌ها کراس کانتری و دان هیل برای دوچرخه کوهستان هستند.
   وی با بیان اینکه پیست برای دوچرخه کورسی در استان سمنان وجود ندارد، تصریح کرد: به‌طور مثال در مشهد پیست دوچرخه کورسی ثامن و در تهران پیست دوچرخه‌سواری آزادی احداث شده و در اختیار دوچرخه‌سواران قرار دارد.
   رئیس هیأت دوچرخه‌سواری استان سمنان با اشاره به اینکه تنها سمنان نیست که پیست دوچرخه کورسی ندارد، اضافه کرد: در کشور استان‌های انگشت‌شماری وجود دارند که از این زیرساخت برخوردار هستند.
   غزنچای با بیان اینکه احداث پیست دوچرخه کورسی هزینه‌های چند صدمیلیاردی می‌طلبد، تصریح کرد: این هزینه‌ها از عهده هیأت و حتی مدیریت ورزش استان برای هزینه‌کرد در دو و میدانی با توجه به نیاز سایر هیأت‌ها خارج است.
   وی با تأکید بر اینکه ما تمرینات و اردوهای خود را در پیست آزادی در این رابطه برپا می‌کنیم، اظهار کرد: نه‌تنها ما استان‌هایی مانند زنجان، قم، گیلان و مازندران هم این نوع استفاده را دارند.
   خلیل غزنچای درباره عملکرد سال ۹۶ دوچرخه‌سواران سمنانی اظهار کرد: عملکرد دوچرخه‌سواران سمنان در سال ۹۶ قابل قبول و راضی‌کننده بود.
   وی با اشاره به اینکه محور اصلی برنامه‌های هیأت دوچرخه‌سواری استان سمنان در سال ۹۶ استعدادیابی و تقویت پایه دوچرخه‌سواری استان بوده است، تصریح کرد: اقدامات خوبی در این رابطه صورت پذیرفت.
   اخبار مرتبط
سمنان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 436,288
تعداد بازدید امروز : 1,481
تعداد بازدید دیروز : 2,246
تعداد بازدید هفته : 1,481
تعداد بازدید این ماه : 43,456
تعداد کاربران آنلاین : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/06/27
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.