جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • 1100 کوهنورد سمنانی بیمه ‌شدند

   رئیس هیأت کوهنوردی استان سمنان:

   1100 کوهنورد سمنانی بیمه ‌شدند

   1100 کوهنورد سمنانی بیمه ‌شدند

   رئیس هیأت کوهنوردی استان سمنان از بیمه یک هزار و 100 کوهنورد سمنانی خبر داد و گفت: نزدیک به سه هزار و 500 کوهنورد این استان به‌طور مستمر کوه می‌روند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ علی‌رضا کریم درباره برنامه‌های کوهنوردان در استان سمنان اظهار کرد: صعود به قله پیغمبران سمنان با حضور کوهنوردان در فضایی خوب و معنوی برگزار شد.
   وی ادامه داد: شرایط جوی و آب و هوایی، صعود کوهنوردان ما را به قلل مختلف استان سمنان تحت‌الشعاع قرار داده است و امکان اجرای کامل برنامه‌ها وجود ندارد.
   رئیس هیأت کوهنوردی استان سمنان با تأکید بر اینکه در کنار برنامه‌های صعود، فعالیت‌های آموزشی هم داریم که طبق برنامه‌ریزی‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: اطلاعات و آگاهی مربیان و کوهنوردان را در حوزه‌های مختلف افزایش می‌دهیم.
   کریم با اشاره به اینکه حدود یک هزار و 100 کوهنورد بیمه‌شده داریم، اضافه کرد: این کوهنوردان بیمه هیأت پزشکی و ورزشی استان سمنان را دارند؛ ولی درمجموع نزدیک به سه هزار و 500 کوهنورد داریم که به‌طور مستمر کوه می‌روند و در فصل سرما تعداد و برنامه‌های این کوهنوردان کم می‌شود.
   رئیس هیأت کوهنوردی استان سمنان با بیان اینکه همچنان صعود برخی کوهنوردان به شکل غیرمجاز برای ما مشکل‌ساز شده است، تصریح کرد: برخورد جدی با این گروه‌ها نمی‌شود.
   کریم با تأکید بر اینکه باید این گروه‌ها قبل از صعود زیر نظر هیأت آموزش‌های لازم در ابعاد مختلف کوهنوردی را ببینند و سپس اقدام به کوهنوردی و صعود به قلل را کنند تا دچار مشکل و آسیب‌های جدی نشوند، اظهار کرد: متأسفانه باز هم شاهد این نوع فعالیت گروه‌های غیرمجاز هستیم.
   اخبار مرتبط
سمنان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 785,721
تعداد بازدید امروز : 1,920
تعداد بازدید دیروز : 942
تعداد بازدید هفته : 2,862
تعداد بازدید این ماه : 53,522
تعداد کاربران آنلاین : 0
آخرین به روزرسانی : 1397/12/28
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.