جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • ۱۲ هزار برنامه اوقات فراغت در استان سمنان پیش بینی شد

   ۱۲ هزار برنامه اوقات فراغت در استان سمنان پیش بینی شد

   ۱۲ هزار برنامه اوقات فراغت در استان سمنان پیش بینی شد

   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: بیش از ۱۲ هزار برنامه و دوره برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان استان توسط این اداره کل پیش بینی شده است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزشو جوانان استان سمنان ؛ مصطفی مرادی گفت: یک هزار ۱۱۶ مرکز و ۱۱۲ پایگاه در هشت شهرستان استان سمنان، بیش از ۱۲ هزار برنامه آموزشی را به منظور پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوان در فصل تابستان ارائه می دهند.
   وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۷ درصد جمعیت استان سمنان را جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال تشکیل می‌دهند، بیان کرد: پیگیری و برنامه ریزی برای اوقات فراغت این جوانان بسیار مهم و ضروری است.
   مرادی ادامه داد: امید و نشاط اجتماعی و هویت جوانان، ازدواج جوانان، اشتغال و مهارت آموزی جوانان، سلامت جسمی و روحی جوانان و اوقات فراغت و فضای مجازی از اولویت‌های برنامه ها در اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان است که با جدیت پیگیری می شود.
   وی، اقدام های مهم اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در راستای برنامه های اوقات فراغت جوانان را در سه بخش معرفی و بیان کرد: اطلاع رسانی برنامه های اوقات فراغت به جوانان و خانواده ها با سامانه جامع اوقات فراغت استان به نشانی اینترنتی www.farashateivan.ir و اقدام های زیربنایی و اجرایی در حوزه اوقات فراغت با تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان در استان و شهرستان ها و پژوهش های مرتبط با اوقات فراغت از جمله این اقدام ها است.
   وی، نظارت و ارزیابی مراکز اوقات فراغت و انتخاب برترین های هر شهرستان با تشکیل تیم نظارت و ارزیابی و اجرای دستورالعمل نظارت بر مراکز اوقات فراغت را از جمله رویکردهای اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در راستای بهبود و اجرای برنامه‌های اوقات فراغت در استان عنوان کرد.
   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، اطلاع رسانی صحیح و به موقع به جوانان و نوجوانان و خانواده ها پیرامون برنامه‌های اوقات فراغت، ساماندهی و جلوگیری از موازی کاری دستگاه‌ها و تجلیل از برترین مراکز هر شهرستان در قالب جشنواره تجلیل از برترین های اوقات فراغت را از جمله اهداف برنامه های این اداره کل عنوان کرد.
   وی ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با توجه به اهمیت بحث اوقات فراغت در اقدامی مبتکرانه در سال ۹۳ پورتال جامع اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را طراحی کرد که هرگونه اطلاع رسانی به مخاطبان از این طریق و به سهولت انجام گیرد.
   معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، تسهیل فرایند ثبت نام برای خانواده ها، افزایش حق انتخاب و امکان بهره مندی از مطالب آموزشی و علمی به منظور پرکردن اوقات فراغت را از جمله مزایای این سامانه عنوان کرد.
   برنامه ها و دوره های آموزشی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در قالب های ورزشی، هنری، اردویی و گردشگری، علمی و مهارت آموزی، فرهنگی و دینی و قرآن، طراحی شده است.
   اخبار مرتبط
سمنان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,206,214
تعداد بازدید امروز : 575
تعداد بازدید دیروز : 2,023
تعداد بازدید هفته : 5,770
تعداد بازدید این ماه : 23,009
تعداد کاربران آنلاین : 0
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.