جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • ورزش همگانی ترویج شود/ بهره‌مندی جوانان از ورزش ارزان

   معاون عمرانی استاندار سمنان:

   ورزش همگانی ترویج شود/ بهره‌مندی جوانان از ورزش ارزان

   ورزش همگانی ترویج شود/ بهره‌مندی جوانان از ورزش ارزان

   معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان بابیان اینکه ادارات و ارگان‌های استان متولی ترویج ورزش همگانی باشند، گفت: امروز نیاز داریم تا ورزش ارزان را در اختیار جوانان قرار دهیم.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ منوچهر فخری صبح دوشنبه در مراسم افتتاح زورخانه امیرالمومنین(ع) شهر مجن شاهرود با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان ، مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان و مسئولان استانی و شهرستانی بابیان اینکه هر یک مترمربعی که به سرانه ورزشی اضافه شود یک‌تخت از بیمارستان‌ها کم خواهد شد، تأکید داشت: ارتقای سرانه ورزشی سبب ترویج سلامت جامعه می‌شود.
   وی بابیان اینکه اختصاص اعتبارات در حوزه ورزش در واقع سرمایه‌گذاری و آینده‌نگری است و نه هزینه، افزود: هر چه بیشتر به حوزه ورزش و سلامت اهمیت دهیم به همان نسبت خواهیم دید که سلامت جامعه ارتقا می‌یابد و این اصلی مهمی است که باید به آن پایبند باشیم.
   معاون استاندار سمنان بابیان اینکه جامعه نیازمند جوانان سالم است و این سلامت در بستر ورزش تقویت می‌شود، افزود: آنچه امروز زمینه این امر را می‌سازد همین زورخانه‌ها و اماکن ورزشی هستند که در کنار رشد بدنی و سلامت جوانان، به ارتقای اخلاق و معنویات در آنان نیز منجر می‌شوند.
   فخری بابیان اینکه ورزشکاران در گودهای زورخانه به یاد خدا هستند و این معنویت باید تقویت شود، تأکید کرد: هر ذکری که گفته شود خیروبرکتی برای سازندگان مجموعه‌هایی ازاین‌دست به همراه خواهد داشت چراکه ورزش باستانی آیینی عرفانی و پهلوانی است که درواقع باید آن را یک نمایش عاشقانه دانست که در آن‌هم ذکر و صلوات جاری است و هم روح ورزشکاری.
   وی در دیگر بخش سخنان خود بابیان اینکه ورزش و جوانان استان سمنان باید زمینه‌ساز در اختیار قرار دادن زیرساخت‌های ارزان ورزشی برای جوانان باشد، تأکید کرد: ادارات، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها در شهرهای مختلف استان می‌توانند متولی ترویج ورزش همگانی باشند.
   اخبار مرتبط
سمنان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,217,885
تعداد بازدید امروز : 1,536
تعداد بازدید دیروز : 8,344
تعداد بازدید هفته : 17,441
تعداد بازدید این ماه : 34,680
تعداد کاربران آنلاین : 0
آخرین به روزرسانی : 1398/09/17
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.